To the start page Contact us Log in
World Championships 2009 Teams
Date 14.6.2009
Series World Championships Teams
City Budapest
Web -
Participants 15
Level -
Value 0

Pos. 
1.Russia
Yanis Galuzo, Alexandr Kosyrev, Mihail Mihin, Alexander Miloradov, Dmitriy Petrov, Dmitriy Sapozhnikov, Alexey Titov, Andrey Voskoboynikov, Alexey Zaharov, Ivan Zaharov
2.Latvia
Karlis Balodis, Edgars Caics, Janis Kalnevics, Sandis Kalnins, Sergejs Mihejevs, Raivis Pukinskis, Edgars Saulitis, Matiss Saulitis, Atis Silis, Raivis Sternats
3.Czech Republic
Michal Hvizd, Leos Hvizd ml., Matej Lezik, Zdenek Matousek ml., Vaclav Pikl, Pavel Plesak, David Smid, Petr Tmej, Lukas Turon, Petr Turon
4.Sweden
Marcus Andersson, Martin Arenlind, Petter Bengtsson, Carl Bindekrans, Stefan Edwall, Pontus Eriksson, Lars Fridell, Johan Gustafsson, Hans Osterman, Peter Ostlund
5.Finland
Magnus Ahlberg, Juha Eralaukko, Kristian Iso-Tryykari, Konsta Jukka, Janne Kantola, Arto Kasma, Ahti Lampi, Mika Myllykangas, Roni Nuttunen, Janne Ollila
6.Ukraine
Dmytro Bardievskyi, Dmytro Kudrytsky, Mykyta Kushnir, Yevhen Levdansky, Oleksandr Malyarozov, Yevhen Rykun, Vitaliy Sapozhnikov, Mykhaylo Spivakovskyy, Aleksey Vedernikov, Oleksandr Vladimirov
7.Slovakia
Imrich Blasko, Karol Hudec, Tomas Hudec, Jaroslav Petrek, Miroslav Ramsak, Miriama Ramsakova, Vladimir Sebela, Tibor Valachovic ml., Martin Vepy, Tomas Zamutovsky
8.Norway
Frode Hagerup "The Body", Geir Hjemas, Trygve Lie, Espen Moe, Jorn Moldvar, Tron Omland, Stian Ostrem "Power Gym", Daniel Remmem, Espen Sagen, Hans-Oyvind Sagen
9.Hungary
Alti Altmann, Laszlo Bobak, Peter Borsanyi, Zoltan Cserhati, Tamas Molnar, Balint Nagy, Magor Papp, Barnabas Parkanszki, Gergely Regula, Akos Szabo
10.Slovenia
Anze Bozic, Armin Camdzic, Uros Matanovic, Bernard Rjavec, Bernard Skrlep, Nejc Skrlep, Sergej Vasiljev, Tim Weisseisen
11.Denmark
Bjarne Axelsen, Nicolai Dahl Jeppesen, Anders Dodensig, Anette Engel, Berthram Jellesen, Peter Madsen, Nico Pedersen, Michael Toft Nielsen
12.Estonia
Juri Artamonov, Vafa Hamdamov, Igor Saveljev, Maria Saveljeva, Sergei Sokolov, Valeri Trofimov
13.Germany
Christian Aden "Cowboy", Volker Aden "Big Aden", Frank Bruneske "Classic Brunske", Marko Doberschutz "Dr.Doom", Thomas Haussknecht "Slow Hand", Gerrit Janssen "Bull", Max Richter "Madmax", Eike Rompa "Fury", Tim Tigges "Animal"
14.Austria
Florian Dietachmayr, Stefan Dietachmayr, Hannes Lechner, Martin Lechner, Andreas Schwenter, Andreas Steger
15.Canada
Bernie Kunzler, Philippe Majerech, Kent Richter, Reggie Stefaniszyn